KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Draci a dráčci takřka na každém kroku. Takové bytosti nabízí hrad a zámek Staré Hrady
 
Autor / zdroj foto: Staré Hrady

Staré Hrady / Libáň

Hrad a zámek Staré Hrady představuje ideální výletní místo pro rodiny s dětmi. Při jeho návštěvě můžete spatřit více než třicet druhů draků a dráčků nebo se zapojit do rychlokurzu v létání na koštěti.

Unikátní renesanční komplex je klenotem mírného údolí na jihu Českého ráje. Gotický hrad s rukopisem Petroparléřské hutě s přistavěným renesančním zámkem se půvabně snoubí a vytváří spolu malebný celek velkého historického významu.

První písemná zmínka o tvrzi Stará je z roku 1340 v závěti Arnošta ze Staré. V ní věnuje tvrz i s přilehlými vesnicemi a pozemky své manželce Adličce. Páni ze Staré byli tehdy nejvýznamnějším rodem v okolí. Arnošt byl hejtmanem v Kladsku a jeho rodovým sídlem byla právě tvrz Stará. Zde se také pravděpodobně narodil jeho syn, budoucí první arcibiskup pražský – Arnošt z Pardubic. 

Hrad a zámek s Dračí čarodějnou královskou komnatou
Příjemná kombinace historie a pohádky
V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“ Prohlédnete si ojedinělou expozici - kupecké krámky, koloniál nebo třeba obchod s kávou, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Navštívíte barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. V nestarší části hradu se dozvíte tajemství templářských rytířů a ochutnáte naši lahodnou Starohradskou medovinu.

Draci, dráčci, dračice i sám Dračí král
Hrad a zámek se stal navíc domovem pro více než třicet druhů draků a dráčků! Ve své královské komnatě Vás na audienci přijme Jeho Výsost Dračí Král Rozumbraďák XVI. i s královnou Starostlindou a jejich povedenými dcerkami, dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou, od kterých se dozvíte, proč mají draci nejraději k obědu a k večeři krásné princezny. Kromě nich na Vás po celé prohlídce čekají draci ohniví, vodní, lesní, noční, bahenní, píseční, sněžní, hromoví, zlatí, sklepní a mnoho dalších pohádkových bytostí, se kterými si užijete spoustu zábavy. Chcete-li všechny starohradské dráčky znáte už teď, i s jejich povedenými jmény je najdete v Bestyjáři. Nově si navíc můžete zdarma stáhnout starohradské omalovánky s Dračí královskou rodinou, a tak se ještě o něco lépe připravit na pohádkový výlet! 

Zámecké pohádkové sklepení
Nechte se unést pohádkovou atmosférou tajemného sklepení
Prohlídkový okruh „POHÁDKA I.“ vás zavede do POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I. v tajemném pohádkovém zámeckém sklepení. Navštívíte palác plný skřítků, kde našla domov veselá partička skřítků Tvoříčků a Ničemníčků. Ve vodnickém království Vás přivítá rodinka vodnického krále Škebly II. a princezny Ráchandy, navštívíte domácnost starohradského obra Zelijáše, ledové království se zimním králem, pánem mrazu a ledu, Mínusem Celsiusem IV.  Dále sluj velkého ochočeného draka Třífrňáka z lesního království, pohádkovou hladomornu a mnoho dalšího. 

Zapojte se do rychlokurzu v létání na koštěti
V případě pěkného počasí Vás mistryně v létání na koštěti nebo sám Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I. naučí, jak správně ovládat čarodějné koště. Naučíte se důležité povely, bezchybné držení, zvládání smyků a zatáček, a když budete šikovní, na půdu si rovnou pěkně vyletíte! 
Kromě pohádkových bytostí z hradní půdy na Vaši návštěvu čekají i víly, draci, skřítkové, obři, čertíci a vodníci v Zámeckém pohádkovém sklepení a na Hradě a zámku s Dračí královskou komnatou

Podrobnější informace najdou zájemci na webu starehrady.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.