Zpravodajství

V Královehradeckých krajských porodnicích se vloni narodilo 2866 dětí
Královehradecký kraj
V porodnicích náchodské, jičínské, trutnovské a rychnovské nemocnice se v roce 2022 narodilo celkem 2866 novorozenců, o 82 novorozenců více než v předchozím roce 2021.
Tři nová ohniska ptačí chřipky
Sedlčany / Velká Bukovina / Kozojedy
V České republice jsou první tři ohniska ptačí chřipky H5N1 v letošním roce. Nacházejí se ve třech různých krajích: Středočeském, Ústeckém a Královéhradeckém. Dvě ohniska se nacházejí v malochovech, jedno v komerčním velkochovu drůbeže.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Stav starých stromů v lipové aleji vyžaduje pozornost
Jičín
Některé lípy mají ve Valdštejnově lipové aleji už jen zbytkovou vitalitu, mají dutiny nebo jsou vychýlené z osy. Rada města pověřila starostu města Jičína dalším jednáním s městskou dendroložkou RNDr. Vladimírou Smolíkovou.
Logická olympiáda 2022: vítězi krajského kola v Královéhradeckém kraji jsou Petr, Antonín a Vít
Královehradecký kraj
V pátek 4. listopadu 2022 proběhlo v Hradci Králové krajské kolo 15. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo celkem 163 soutěžících, kteří obstáli v základním kole s účastí 3 664 dětí a mladých lidí z celého Královéhradeckého kraje.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VESMÍR

31. ledna 1958

vypustily Spojené státy americké do vesmíru svoji první družici - Explorer 1.

DOPRAVA

31. ledna 1959

byl v Teplicích ukončen provoz tramvají.