AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Další budějovická školka projde rekonstrukcí
MŠ Větrná na Máji projde rekonstrukcí. 
Autor / zdroj foto: Jitka Brůha Welzlová

České Budějovice

V těchto dnech začíná rekonstrukce další českobudějovické školky – MŠ Větrná na Máji, kde dojde ke snížení energetické náročnosti sedmi budov. 

„Stavební práce zahrnují zateplení  na pěti pavilonech mateřské školy, hospodářské budově a spojovací chodbě. U všech objektů se provede výměna oken a vstupních dveří za nové plastové a instalace vzduchotechniky s rekuperací tepla a chladu. Zateplené střechy budou, stejně jako na MŠ K. Štěcha, po rekonstrukci zelené. Dveře a okna v pobytových místnostech dostanou vnější předokenní žaluzie. Součástí stavebních prací je i kompletní obnova vnitřní silnoproudé elektroinstalace, vzduchotechniky a chlazení s tepelnými čerpadly, školka dostane i nová svítidla,“ představil rekonstrukci první náměstek primátorky Petr Maroš.

Město plánuje stavební práce tak, aby co nejméně zasáhly do vlastního chodu školky. „Podstatná část díla se proto bude realizovat o školních prázdninách 2024 a 2025. Během školního roku se budou provádět jenom činnosti, které neovlivní docházku dětí,“ upřesnil Petr Maroš.

Rekonstrukce je rozdělena do dvou etap, konkrétně vždy od dubna do listopadu 2024 a 2025. Celkové náklady budou 61 mil. Kč bez DPH.

Autor / zdroj: Jitka Brůha Welzlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.