AKTUÁLNĚ / Společnost
11. 9. 2012 9:41:22
ČSÚ: Počet narozených dětí v Česku klesá

Ilustrační foto.
Foto: isifa/thinkstock.com
Sdílet článek

  Facebook
  Twitter
  Google
  Linkuj.cz
  Jagg.cz
  Digg
ČR

Počet obyvatelstva ČR se díky zahraniční migraci sice zvyšuje, ale počet narozených dětí letos klesá, proti stejnému období (první pololetí) roku 2011 to bylo o 1,2 tisíce méně, počet zemřelých se zvýšil o 0,6 tisíce.

Vyplývá to ze statistik zveřejněných v úterý Českým statistickým úřadem (ČSÚ).

Během ledna až června 2012 se v ČR živě narodilo 53,3 tisíce dětí, což bylo o 1,2 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Prvorozených bylo v prvním pololetí o 309 méně než v první polovině roku 2011. Ke snížení došlo především u počtu druhorozených dětí (o 584 dětí méně), ale pokles nastal i u potomků ve třetím a dalším pořadí (o 329 méně).

V první polovině roku se letos narodilo více dětí nevdaným ženám. Mimo manželství se narodilo 43 procent narozených dětí, celkem 22,9 tisíce. Prvorození z toho tvořili vice než polovinu (54,3 procenta).

Nejvíce dětí v 1. pololetí roku 2012 porodily ženy ve věku 29 až 32 let, mezi prvorodičkami bylo nejvíce žen ve věku 27 až 30 let. Míra plodnosti zůstala na stejné úrovni a to 1,43 dítěte na ženu.

Potratů v České republice v prvním pololetí roku 2012 ubylo. Registrováno jich bylo 19,3 tisíce, což je 0,5 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.


Autor / zdroj: Mediafax

REKLAMA
 
Internetový obchod s bazény a bazénovou technologií. Vše pro váš bazén na jednom místě. Nabízíme kompletní příslušenství pro realizaci a provoz zahradních bazénů. Dodávky po celé ČR zdarma od hodnoty 4000,-Kč. www.eshop-bazeny.cz

 
Navštivte náš nový portál, který přináší nabídky zaměřené výhradně na pobyty, výlety a cestování se slevou 40% a více. Cestujte více – plaťte méně!!!

 
Zhotovení a prodej výrobků z přírodního a umělého pískovce, prodej stavební chemie, ručního i pneumatického nářadí pro kameníky, výroba silikonových forem.

 
Internetový obchod s vínem společnosti ViP Pšeja Zlín, vino-partner.cz – specialista na moravská vína.

 
Naše firma nabízí zajištění čištění peří horkou parou a šití přikrývek, polštářů atd. včetně dodání materiálu. Nabízíme široký sortiment výrobků z ovčí vlny. Vykupujeme ovčí vlnu. www.vyrobkyzovcivlny.com

 
Odborná a profesionální péče o ruce a nehty. Je zde kladen důraz především na kvalitu provedené práce a aby nehty vypadaly co nejpřirozeněji. Marika Mráčková, Jiráskova 86, Jičín, tel.: 775 028 737, www.m-nailstudio.cz

 
Hotel Na Trojce je rekreační zařízení v Jeseníkách. V zimě je zde spousta sněhu a v létě jasný sluneční svit. Nabízí výtečnou stravu a pohodlné ubytování za přátelské ceny.

 
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

KOMENTÁŘE
 
REGIONÁLNÍ PARTNER
www.ph-oto.cz

www.vyrobkyzovcivlny.com

 

Copyright © 2003-2009 WWW design a dodavatelé obsahu. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese redakce@regiony24.cz.