AKTUÁLNĚ / Společnost

ČSÚ: Počet narozených dětí v Česku klesá

11. 9. 2012 9:41:22
ČR

Počet obyvatelstva ČR se díky zahraniční migraci sice zvyšuje, ale počet narozených dětí letos klesá, proti stejnému období (první pololetí) roku 2011 to bylo o 1,2 tisíce méně, počet zemřelých se zvýšil o 0,6 tisíce.

Vyplývá to ze statistik zveřejněných v úterý Českým statistickým úřadem (ČSÚ).

Během ledna až června 2012 se v ČR živě narodilo 53,3 tisíce dětí, což bylo o 1,2 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Prvorozených bylo v prvním pololetí o 309 méně než v první polovině roku 2011. Ke snížení došlo především u počtu druhorozených dětí (o 584 dětí méně), ale pokles nastal i u potomků ve třetím a dalším pořadí (o 329 méně).

V první polovině roku se letos narodilo více dětí nevdaným ženám. Mimo manželství se narodilo 43 procent narozených dětí, celkem 22,9 tisíce. Prvorození z toho tvořili vice než polovinu (54,3 procenta).

Nejvíce dětí v 1. pololetí roku 2012 porodily ženy ve věku 29 až 32 let, mezi prvorodičkami bylo nejvíce žen ve věku 27 až 30 let. Míra plodnosti zůstala na stejné úrovni a to 1,43 dítěte na ženu.

Potratů v České republice v prvním pololetí roku 2012 ubylo. Registrováno jich bylo 19,3 tisíce, což je 0,5 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Vysokoškolské studium v Jičíně pokračuje, do lavic zasedne na 90 studentů

V pátek 19. září byli v Porotním sále jičínského zámku slavnostně uvítáni další studenti Konzultačního střediska Jičín.

Rekonstrukce šaten ve sportovním areálu v Jičíně je letos u konce, pokračovat se bude až příští léto

Projekt rekonstrukce sportovního areálu v Jičíně je již pro tento rok v konečné fázi. První etapa byla hotova v dubnu a druhá etapa se dokončuje právě nyní.

Projekt „Kraje pro bezpečný internet“ odstartoval úspěšně i v Královéhradeckém kraji

Královéhradecký kraj se zapojil do projektu s názvem Kraje pro bezpečný internet. Jeho cílem je jít zábavnou formou kvízu a e-learningu cestou prevence proti nebezpečím, která jsou spojená s užíváním internetu. Pomoci má i soutěž.

Muži FBC Liberec vyzvou Chodov, ženy se těší na souboj s ELITE

Muži i ženy FBC mají za sebou neúspěšný vstup do ročníku 2014/2015. V úvodních zápasech navíc dohromady vstřelili pouze tři branky.

DOPORUČUJEME

Střechy – klempířské a pokrývačské práce
Montáž jakékoliv krytiny, odborné poradenství (kompletní opravy starých střech, zhotovení nových střech, pergol). Kovovýroba, lisování. Tel. 603 541 290, www.imlauf.eu.
O-Agon v.o.s. - Kamenosochařství Lenka a Jiří Kramářovi
Zhotovení a prodej výrobků z přírodního a umělého pískovce, prodej stavební chemie, ručního i pneumatického nářadí pro kameníky, výroba silikonových forem.

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.o-agon.cz www.imlauf.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu