AKTUÁLNĚ / Společnost

ČSÚ: Počet narozených dětí v Česku klesá

11. 9. 2012 9:41:22
ČR

Počet obyvatelstva ČR se díky zahraniční migraci sice zvyšuje, ale počet narozených dětí letos klesá, proti stejnému období (první pololetí) roku 2011 to bylo o 1,2 tisíce méně, počet zemřelých se zvýšil o 0,6 tisíce.

Vyplývá to ze statistik zveřejněných v úterý Českým statistickým úřadem (ČSÚ).

Během ledna až června 2012 se v ČR živě narodilo 53,3 tisíce dětí, což bylo o 1,2 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Prvorozených bylo v prvním pololetí o 309 méně než v první polovině roku 2011. Ke snížení došlo především u počtu druhorozených dětí (o 584 dětí méně), ale pokles nastal i u potomků ve třetím a dalším pořadí (o 329 méně).

V první polovině roku se letos narodilo více dětí nevdaným ženám. Mimo manželství se narodilo 43 procent narozených dětí, celkem 22,9 tisíce. Prvorození z toho tvořili vice než polovinu (54,3 procenta).

Nejvíce dětí v 1. pololetí roku 2012 porodily ženy ve věku 29 až 32 let, mezi prvorodičkami bylo nejvíce žen ve věku 27 až 30 let. Míra plodnosti zůstala na stejné úrovni a to 1,43 dítěte na ženu.

Potratů v České republice v prvním pololetí roku 2012 ubylo. Registrováno jich bylo 19,3 tisíce, což je 0,5 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Od pondělí bude omezen provoz v Mlýnci a Sedloňově

Mlýnec, který je místní částí Kopidlna na Jičínsku, se v pondělí pro motoristy uzavře. Začne zde oprava pětikilometrového úseku silnice III/328 30. Stavba se týká průtahu obcí i jejího okolí.

Příspěvek Královéhradeckého kraje 1,3 milionu korun pomůže opravit historické varhany

Devatero historických varhan, bude letos opraveno a obnoveno i za pomoci krajského finančního příspěvku. Královéhradecký kraj pro letošní rok vyčlenil v rámci dotačního programu „Obnova historických varhan“ 1,3 milionu korun.

Památky nebudou chátrat. Královéhradecký kraj znovu rozdělil milionové dotace

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo rozdělení 6 a půl milionu korun na opravy památek v regionu.

Osobnosti Královehradeckého kraje se opět dočkaly ocenění

Již tradičně se 8. květen slaví v sídle Krajského úřadu na Pivovarském náměstí v Hradci Králové jako den kraje. Ani při letošním kulatém výročí konce druhé světové války tomu nebylo jinak.

DOPORUČUJEME

O-Agon v.o.s. - Kamenosochařství Lenka a Jiří Kramářovi
Zhotovení a prodej výrobků z přírodního a umělého pískovce, prodej stavební chemie, ručního i pneumatického nářadí pro kameníky, výroba silikonových forem.

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.o-agon.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu