AKTUÁLNĚ / Společnost

11. 9. 2012 9:41:22

ČSÚ: Počet narozených dětí v Česku klesá

ČR

Počet obyvatelstva ČR se díky zahraniční migraci sice zvyšuje, ale počet narozených dětí letos klesá, proti stejnému období (první pololetí) roku 2011 to bylo o 1,2 tisíce méně, počet zemřelých se zvýšil o 0,6 tisíce.

Vyplývá to ze statistik zveřejněných v úterý Českým statistickým úřadem (ČSÚ).

Během ledna až června 2012 se v ČR živě narodilo 53,3 tisíce dětí, což bylo o 1,2 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Prvorozených bylo v prvním pololetí o 309 méně než v první polovině roku 2011. Ke snížení došlo především u počtu druhorozených dětí (o 584 dětí méně), ale pokles nastal i u potomků ve třetím a dalším pořadí (o 329 méně).

V první polovině roku se letos narodilo více dětí nevdaným ženám. Mimo manželství se narodilo 43 procent narozených dětí, celkem 22,9 tisíce. Prvorození z toho tvořili vice než polovinu (54,3 procenta).

Nejvíce dětí v 1. pololetí roku 2012 porodily ženy ve věku 29 až 32 let, mezi prvorodičkami bylo nejvíce žen ve věku 27 až 30 let. Míra plodnosti zůstala na stejné úrovni a to 1,43 dítěte na ženu.

Potratů v České republice v prvním pololetí roku 2012 ubylo. Registrováno jich bylo 19,3 tisíce, což je 0,5 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Vznik nových cyklotras podpoří letos Královéhradecký kraj částkou 10 milionů korun

V letošním roce se projekty v rámci rozvoje dálkových cyklotras v Královéhradeckém kraji dostávají do dalšího stádia, tedy ke zpracování dokumentací k

Post

Oprava kostela sv. Ignáce v Jičíně bude pokračovat i letos

Zastupitelé města schválili dotaci ve výši 300 000 Kč na spolufinancování druhé etapy opravy věže kostela sv. Ignáce z Loyoly.

Post

Královéhradecký kraj chystá obří zakázku na zajištění veřejné dopravy

Platnost smluv s autobusovými dopravci, kteří v Královéhradeckém kraji provozují veřejnou linkovou dopravu, v příštím roce skončí. V horizontu roku a

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu