AKTUÁLNĚ / Společnost

ČSÚ: Počet narozených dětí v Česku klesá

11. 9. 2012 9:41:22
ČR

Počet obyvatelstva ČR se díky zahraniční migraci sice zvyšuje, ale počet narozených dětí letos klesá, proti stejnému období (první pololetí) roku 2011 to bylo o 1,2 tisíce méně, počet zemřelých se zvýšil o 0,6 tisíce.

Vyplývá to ze statistik zveřejněných v úterý Českým statistickým úřadem (ČSÚ).

Během ledna až června 2012 se v ČR živě narodilo 53,3 tisíce dětí, což bylo o 1,2 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Prvorozených bylo v prvním pololetí o 309 méně než v první polovině roku 2011. Ke snížení došlo především u počtu druhorozených dětí (o 584 dětí méně), ale pokles nastal i u potomků ve třetím a dalším pořadí (o 329 méně).

V první polovině roku se letos narodilo více dětí nevdaným ženám. Mimo manželství se narodilo 43 procent narozených dětí, celkem 22,9 tisíce. Prvorození z toho tvořili vice než polovinu (54,3 procenta).

Nejvíce dětí v 1. pololetí roku 2012 porodily ženy ve věku 29 až 32 let, mezi prvorodičkami bylo nejvíce žen ve věku 27 až 30 let. Míra plodnosti zůstala na stejné úrovni a to 1,43 dítěte na ženu.

Potratů v České republice v prvním pololetí roku 2012 ubylo. Registrováno jich bylo 19,3 tisíce, což je 0,5 tisíce méně než ve stejném období předchozího roku.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Hrad a zámek Staré Hrady - za vysvědčení vstupenka zdarma

Přijdte s dětmi do pohádky oslavit pololetní prázdniny. Každé dítko, které nám přinese ukázat pololetní vysvědčení, dostane od čarodějnice Elvíry vstupenku na prohlídkový okruh zdarma a k tomu ještě pohádkovou omalovánku.

Peníze na nové kotle budou v Královéhradeckém kraji přerozděleny do konce dubna

Společný program Královéhradeckého kraje a Státní fondu životního prostředí k podpoře výměny nevyhovujících kotlů na tuhá paliva za moderní zdroje vytápění se v loňském roce setkal se silnou odezvou veřejnosti.

V roce 2015 plánuje Královéhradecký kraj doplatit ztrátovost svých nemocnic částkou 126 milionů korun

Rada Královéhradeckého kraje schválila na svém pondělním jednání návrh na vyrovnávací platby za poskytování veřejné služby na rok 2015 v krajských nemocnicích.

Jičínský projekt „Valdštejn rozvíjí česko-polskou kulturu“ se vydařil

V Jičíně proběhla závěrečná konference česko-polského projektu „Valdštejn rozvíjí česko-polskou kulturu“, který během roku 2014 v našem partnerském městě Swidnica blíže představoval historickou osobnost Albrechta z Valdštejna.

DOPORUČUJEME

O-Agon v.o.s. - Kamenosochařství Lenka a Jiří Kramářovi
Zhotovení a prodej výrobků z přírodního a umělého pískovce, prodej stavební chemie, ručního i pneumatického nářadí pro kameníky, výroba silikonových forem.
Střechy – klempířské a pokrývačské práce
Montáž jakékoliv krytiny, odborné poradenství (kompletní opravy starých střech, zhotovení nových střech, pergol). Kovovýroba, lisování. Tel. 603 541 290, www.imlauf.eu.

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.o-agon.cz www.imlauf.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu