SPORT / Hokej

Popis:
29.10.2018

Nadějně rozehraný zápas ztratil Mountfield ve třetí třetině a Spartě podlehl

HRADEC KRÁLOVÉ / PRAHA

Hradečtí začali utkání se Spartou dobře a po první třetině vedli 2:0. V druhé části svůj náskok bez větších obtíží ubránili, jenže pak přišel kolaps. V závěrečných dvaceti minutách Východočeši třikrát inkasovali a připsali si druhý neúspěšný duel před vlastními tribunami.

Zápas začali aktivněji domácí, hned v první minutě se ke střele z vrcholku pravého kruhu dostal Vincour. Na druhé straně Sparta zavřela Hradec na minutu v pásmu a zblízka Maxwella ohrozil Pech. O několik chvil později už se fanoušci v ČPP Aréně mohli radovat. Tomáš Vincour dostal naprosto přesnou přihrávku do předbrankového prostoru a obávaný snajpr se nemýlil – 1:0. Ihned po něm nasadil Chalupa hostujícímu obránci housle a předložil puk Vopelkovi, ten ale zblízka minul klec.

První oslabení sehráli domácí s velkým přehledem, na jeho konci ale nezvládli střídaní a deset sekund se museli bránit ve třech. Sparťané stihli Maxwella dvakrát ohrozit, nejprve z ostrého úhlu minul odkrytou branku Říčka, poté americký gólman předvedl ukázkový semafor proti střele Blaina. Vlivem několika provinění na obou stranách se hrálo častěji v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě. V hradeckých početních výhodách několikrát tvrdě pálil Filip Pavlík, defenzíva Pražanů však odolávala.

V dalším průběhu třetiny Lvi nadále ostřelovali Machovského spíše z uctivé vzdálenosti, ten ale puky spolehlivě držel ve své výstroji. Toto tvrzení platilo až do 17. minuty, kdy brankář Pražanů ránu Rosandiče pouze vyrazil a následná dorážka Lukáše Vopelky mu pod nohou projela do sítě – 2:0. Ke konci první periody se ještě k nebezpečnému ohrožení hradecké klece dostal Smejkal, puk po jeho teči prolétl těsně nad břevnem. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Start druhé části byl opět velmi svižný a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Po individuální akci prošel obranou Mountfieldu Kudrna, Maxwell si ale prostor u své pravé tyče pohlídal. Hned vzápětí ujeli do přečíslení Paulovič s Radovanem Pavlíkem, druhý jmenovaný se po přihrávce dostal až moc blízko Machovského a nezakončil přesně. Podobné úniky ale byly pouze ojedinělé, defenzívy obou mužstev pracovaly tak, jak měly.

Jak domácí, tak hosté nechtěli udělat chybu, hráči dostávali puky co nejrychleji z obranného pásma. Ani jednomu z mužstev se ale přechod do útoku nedařil dle představ a kotouče spíš létaly podél mantinelů a do rohů kluziště. Větší příležitosti tak musela přinést až další početní výhoda domácích, ani Vincourova střela zápěstím z mezikruží se však neujala. Po delší době se pak útočným výpadem předvedli i Pražané, nebezpečnou teč Buchteleho dokázal Maxwell vytěsnit mimo tři tyče.

Brankář Východočechů nedlouho poté potvrdil svou dobrou hru holí a vyslal přes celé hřiště pas, po kterém se ke střele z ideální pozice dostal Cingel, Machovský však brilantně zasáhl. Gólman Sparty se pak zaskvěl i při dalších dvou nebezpečných závarech, a když ho Paulovič tečí přece jen překonal, branka pro zásah vysokou holí nebyla uznána. Hradečtí byli na hřišti na konci třetiny pány, působili dravěji a soupeři kotouč prakticky nepůjčili.

Nástup do třetí dvacetiminutovky vyšel lépe Pražanům. Hned v první minutě našel Košťálek přihrávkou zpoza branky Jana Buchteleho, který z mezikruží Maxwella poprvé překonal – 1:2. Snížení skóre Mountfield nepoložilo, nadále předváděl aktivní hokej a dobrý forčeking. Pokud se hráči s velkým S na prsou dostali do útočného pásma, hradečtí obránci jejich ofenzivní úmysly úspěšně eliminovali.

V dalším průběhu utkání dostali Lvi několikrát výhodu přesilové hry, zužitkovat ji ale nedokázali. O skórování se pokoušeli opět spíše zadáci, jmenovitě Filip Pavlík a Petr Zámorský. Spartě se poté nedařilo se na delší dobu usídlit před brankou Mountfieldu a Maxwell tak neměl tolik práce.

V 55. minutě se Sparta dočkala kýženého vyrovnání. Říčka přiklepl puk do jízdy Jiřímu Smejkalovi, který stahovačkou přešel přes obránce a zavěsil do pravého rohu brány Lvů – 2:2. Bleskový obrat pak dokonal při pětiminutové přesilové hře Petr Kalina, který nekompromisní bombou od modré vymetl vingl Maxwellovy branky. Mountfield se nehodlal vzdát a v oslabení se po nájezdu Rosandiče puk téměř doklouzal za Machovského záda. Více se ale v zápase nestalo, Sparta si z Hradce Králové odvezla všechny tři body a upevnila si místo na čele extraligy.

Mountfield HK - HC Sparta Praha 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 4. Vincour (Rákos, Koukal), 18. Vopelka (Bičevskis, Rosandič) – 41. Buchtele (Košťálek, Vrána), 55. Smejkal (Říčka, Sill), 56. Kalina (Blain).
Rozhodčí: Pavlovič, Hribik – Svoboda, Kis
Vyloučení: 2:6, navíc Koukal (MHK) 5 min. + OK
Využití: 0:1
Diváci: 5226

Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Piché – Vincour, Koukal, Rákos – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Bičevskis, Chalupa – Karabáček, Kukumberg, Dragoun.

HC Sparta Praha: Machovský – Delisle, Gregorc, Kalina, Blain, Dvořák, Košťálek, T. Pavelka – Kudrna, Vrána, Buchtele – Jarůšek, Sill, Říčka – Forman, Pech, Kumstát – Beran, Smejkal, Pšenička

Autor / zdroj: Adam Kodet, Petr Šatalík / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

Post

Ceny nájemného v městských bytech v Jičíně budou navýšeny

Rada města Jičín schválila záměr navýšit nájemné v městských bytech a v prostorech, které město pronajímá pro účely poskytování sociálních služeb.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA